10 قابلیت برتر رابط کاربری MIUI 12 شیائومی که بهتر است با آنها آشنا شوید!

10 قابلیت برتر رابط کاربری MIUI 12 شیائومی که بهتر است با آنها آشنا شوید!

10 قابلیت برتر رابط کاربری MIUI 12 شیائومی که بهتر است با آنها آشنا شوید!

امروزه شیائومی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن همراه است که محصولاتش در سراسر جهان به فروش می‌رسد و طرفداران خود را دارد. با این حال نخستین محصول این شرکت یک تلفن همراه نبود، بلکه نخستین محصول شیائومی رابط کاربری MIUI بود که امروزه در اکثر گوشی‌های تولیدشده توسط این برند استفاده می‌شود.

ویژگی‌های رابط کاربری MIUI 12 شیائومی

از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی تغییر کرده است و شیائومی دیگر تنها یک کاستوم رام برای گوگل نکسوس وان نبست. رابط کاربری MIUI 12 شیائومی حالا قدرت‌دهنده میلیون‌ها دستگاه است و از نظر امکانات یکی از غنی‌ترین رابط‌های کاربری موجود برای اندروید محسوب می‌شود. در ادامه با 10 قابلیت برتر رابط کاربری MIUI 12 شیائومی آشنا می‌شویم که بهتر است آن‌ها را حتما بدانید.

اشتراک‌گذاری تصاویر بدون متادیتا

اگر طی چندسال گذشته یک چیز را به خوبی یاد گرفته باشیم این است که همه ما می‌توانیم قربانی نشت اطلاعات خصوصی باشیم. اگرچه بیشتر ما از این موضوع مطلع نیستیم، اما تصاویر به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات شخصی زیادی (از جمله موقعیت مکانی) را با خود حمل می‌کنند.

رابط کاربری MIUI

با این حال در رابط کاربری MIUI 12 و بالاتر شما می‌توانید تصاویر خود را بدون داشتن متادیتا و اطلاعات مربوط به مکان به اشتراک بگذارید. برای این منظور مسیر زیر را طی کنید:

گالری > ⋮ (سه نقطه) > Secure sharing > Settings

دستیار صدا در رابط کاربری MIUI 12

سیستم عامل اندروید در رابطه با تنظیم حجم صدا عملکرد خوبی ندارد و نمی‌تواند آن را با توجه به اپلیکیشن‌های مختلف تنظیم کند. با این حال رابط کاربری MIUI 12 یک قابلیت به نام Sound assistant داشته که می‌تواند این کار را انجام دهد.

رابط کاربری MIUI

به طور مثال شما می‌توانید هنگامی که یک موسیقی با صدای بلند در حال پخش شدن است، صدای محیط اینستاگرام خود را کم کنید. این یک قابلیت مفید و کاربردی است که من متعجم که چرا همه تولیدکنندگان گوشی اندرویدی آن را اجرایی نمی‌کنند! برای فعال کردن دستیار صدا می‌توانید مسیر زیر را طی کنید:

Settings > Special features > Second Space

فضای دوم (Second Space)

شمار زیادی از ما تنها از یک گوشی برای کار و مصارف شخصی استفاده می‌کنیم که این موضوع می‌تواند گاهی موجب بروز مشکل شود. رابط کاربری MIUI قابلیتی به نام Second Space دارد که به معنای واقعی یک فضای دوم را ایجاد می‌کند.

اگرچه امکان افزودن برنامه و اطلاعات از فاضی اصلی به فضای دوم وجود دارد، اما این بخش می‌تواند یک محیط کاملا خالی را ایجاد نماید تا برای برنامه‌های کاری استفاده شود. بهترین بخش این قابلیت این است که شما می‌توانید یک قفل یا اثر انگشت مجزا را به هر بخش تخصیص دهید تا با وارد کردن آن بلافاصه وارد محیط مدنظر شوید. برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را طی کنید:

Settings > Special features > Second Space

ادغام گوگل هوم با کنترل سنتر

گوگل هوم کنترل کردن لوازم خانگی هوشمند را راحت می‌کند، اما این کار وقتی آسان‌تر می‌شود که بتوانیم از طریق کنترل سنتر نیز آن را انجام دهیم. رابط کاربری MIUI می‌تواند گوگل هوم و کنترل سنتر را با هم ادغا کند.

رابط کاربری MIUI

هم‌چنین شما می‌توانید ترتیب قرارگیری آن در کنترل سنتر را نیز به دلخواه خود تغییر دهید. برای بعال کردن این قابلیت مسیر زیر را طی کنید:

Settings > Notifications & Control center > Smart home

ابزار تار کردن تصاویر در رابط کاربری MIUI 12

این قابلیت بیشتر از آنچه به نظر می‌رسد مفید است. ما تصاویر زیادی را ثبت می کنیم که دوست نداریم همه بخشهای آن برای دیگران قابل مشاهده باشد.

ابزار تار کردن تصاویر در رابط کاربری MIUI

رابط کاربری MIUI 12 یک ابزار برای تار کردن تصاویر دارد که هنگام گرفتن اسکرین شات در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. شما علاوه بر اندازه براش، می‌توانید الگوی تار کردن تصاویر را نیز انتخاب کنید.

گیم توربو MIUI 12 شیائومی

برای بسیاری از ما گوشی هوشمندمان تنها کنسول بازی محسوب می‌شود که در اختیار داریم. قابلیت گیم توربو (Game Turbo) رابط کاربری MIUI می‌تواند واقعا موجب بهتر شدن تجریه بازی شود.

گیم توربو در رابط کاربری MIUI 12

این قابلیت علاوه بر اینکه به شما امکان آن را می‌دهد تا تنظیمات مربوط به هر بازی را بهینه‌سازی کنید، قابلیت‌های زیادی را نیز در اختیار شما می‌گذارد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به دسترسی به مرورگر، تغییر دهنده صدا، ضبط تصویر و اشتراک گذاشتن تصویر اشاره کرد.

هم‌چنین شما می‌توانید با فشردن یک کلید منابع سخت افزاری را آزاد کنید. فعال کردن این قابلیت از طریق مسیر زیر امکان‌پذیر است:

Settings > Special features > Game Turbo

حالت مطالعه

رابط کاربری MIUI

ما هر روز متون زیادی را به کمک گوشی هوشمند خود مطالعه می کنیم و این موضوع می‌تواند موجب آسیب رسیدن به چشم شود. اگرچه حالت مطالعه تجربه کاربری را چندان تغییر نمی‌دهد، اما می‌تواند با کاهش نور آبی، استفاده از رنگ‌های گرم‌تر و نمایش بافت کاغذ مانند مطالعه کردن در گوشی هوشمند را آسان‌تر کند.

شما هم‌چنین می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به صورت خودکار پیمایش صورت بگیرد. برای فعال کردن حالت مطالعه از مسیر زیر استفاده کنید:

Settings > Display > Reading Mode

نصب همزمان دو نسخه از یک برنامه (Dual apps)

اگرچه ابزارهای مختلفی برای ساخت نسخه دوم از اپلیکیشن‌ها وجود دارد، اما در MIUI 12 می‌توانید این کار را به سادگی و بدون نیاز به اپلیکیشن دیگری انجام دهید. از این قابلیت می‌توانید برای ساخت نسخه دوم اپلیکیشن‌هایی مثل واتساپ استفاده کنید که امکان استفاده از چندین حساب کاربری را ندارند.

رابط کاربری MIUI

از آن‌جا که اپلیکیشن دوم در فضایی مجزا قرار می‌گیرد، هیچ اختلالی در عملکرد آن ایجاد نمی‌شود. برای فعال‌سازی این قابلیت مسیر زیر را طی کنید:

Settings > Apps > Dual apps

ویدیو تولباکس

ویدیو تولباکس یا جعبه ابزار ویدیو از قابلیت‌های جدید MIUI نیست، اما یکی از قابلیت‌های کمتر شناخته شده این رابط کاربری محسوب می‌شود. هنگامی که از یک اپلیکیشن مثل یوتیوب استفاده می‌کنید، می‌توانید به کمک ویدیو تولباکس، صدای ویدیو را تنظیم کنید.

رابط کاربری MIUI

این قابلیت هم‌چنین به شما امکان شخص صدای ویدیو بدون نیاز به روشن بودن صفحه را نیز می‌دهد. این قابلیت برای مواقعی مفید است که شما می‌خواهید صدای یک ویدیو در یوتیوب را بشنوید، بدون آنکه نیاز باشد در صفحه ویدیو بمانید.

پنجره‌های شناور

اندروید قابلیت‌های چند وظیفه‌ای زیادی دارد،‌اما رابط کاربری MIUI با پنجره‌های شناور یک قدم رو به جلو محسوب می‌شود. برای بازکردن یک اپلیکیشن در حالت شناور کافی است انگشت خود را مدتی روی پیام اعلان نگه دارید و سپس آن را به سمت پایین بکشید.

رابط کاربری MIUI

به این ترتیب اپلیکیشن به صورت شناور باز می‌شود. پنجره‌های شناور را می‌توان به راحتی کوچک یا بزرگ کرد و ان را بست. به این ترتیب برای دسترسی به یک اپلیکیشن، نیازی نیست اپلیکیشنی که در آن هستید را ببندید.

5

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

چهار + یازده =