واتساپ به زودی امکان انتخاب کیفیت ویدیو را به کاربران می‌دهد

واتساپ به زودی امکان انتخاب کیفیت ویدیو را به کاربران می‌دهد

واتساپ به زودی امکان انتخاب کیفیت ویدیو را به کاربران می‌دهد


اگر تا به حال ویدیویی را با از طریق واتساپ (WhatsApp) به اشتراک گذاشته باشید، حتماً متوجه شده‌اید که این برنامه پیام‌رسان فیلم‌ها را فشرده کرده و کیفیت آن‌ها را کاهش می‌دهد. در نتیجه، مخاطب شما با یک فایل ویدیویی بی‌کیفیت روبرو می‌شود. به هر حال، شیوه ارسال ویدیو در این اپلیکیشن به همین منوال بوده و هیچ چاره دیگری برای کاربران نیست. اما خبر خوب اینکه به زودی ممکن است این روال تغییر کند. واتساپ که مالکیت آن متعلق به فیسبوک است، در نظر دارد ویژگی جدیدی را اضافه کرده و به کاربران خود امکان دهد فیلم‌هایی با وضوح بالا ارسال کنند.

ویژگی “کیفیت بارگذاری ویدیو” را به تازگی یکی از افشاگران معتبر حوزه فناوری با نام WABetaInfo کشف کرده و خبر آن را منتشر نموده است. این ویژگی که در آخرین نسخه بتا (v2.21.14.6) کشف شده، فعلا در دست توسعه است و به کاربران امکان می‌دهد تا قبل از ارسال ویدیو به مخاطب خود، کیفیت آن را انتخاب کنند. در تصویر زیر می‌توانید صفحه مربوط به انتخاب کیفیت ویدیو را مشاهده کنید:

انتخاب کیفیت ویدیو در واتساپ

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، پس از اضافه شدن این ویژگی به واتساپ، قادر خواهید بود از طریق وارد به تنظیمات و مراجعه به بخش “Storage and data”، کیفیت ارسال فایل ویدیویی را از بین سه گزینه موجود انتخاب کنید. گزینه “خودکار” که به طور پیش فرض نیز انتخاب شده است، بهترین الگوریتم فشرده‌سازی را برای ویدیوها انتخاب می‌کند. از طرف دیگر، گزینه “بهترین کیفیت” ویدیو را با بهترین کیفیت ممکن ارسال می‌کند و گزینه “صرفه‌جویی داده” هم فایل را به بالاترین شکل ممکن فشرده کرده و سپس ارسال می‌کند تا حجم اینترنت کمی مصرف شود.

نیازی به گفتن نیست که اگر گزینه “بهترین کیفیت” را خود انتخاب کنید، ارسال ویدیو ممکن است بیشتر طول بکشد زیرا حجم فایل‌های باکیفیت معمولاً زیاد است. علاوه بر این، مصرف حجم اینترنت هم در این حالت بیشتر شده و به خصوص برای کسانی که از بسته‌هایی با حجم محدود استفاده می‌کنند، زیاد مناسب نخواهد بود. این دسته از کاربران می‌توانند گزینه “صرفه‌جویی داده” را انتخاب کرده و از کیفیت را فدای حجم پایین و زمان ارسال سریع‌تر کنند.

واتساپ قابلیت “کیفیت بارگذاری ویدیو” را در آینده‌ای نزدیک و از طریق یک به‌روزرسانی در دسترس عموم قرار خواهد داد و ما نیز به محض انتشار این به‌روزرسانی، اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهیم داد. پس، پیشنهاد می‌کنیم در روزهای آتی نیز با بخش اخبار بروز 24 همراه باشید.


3

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

7 + 7 =