نوکیا در 5G به رکورد سرعت دانلود 4.7Gb رسید

نوکیا در 5G به رکورد سرعت دانلود 4.7Gb رسید

نوکیا در 5G به رکورد سرعت دانلود 4.7Gb رسید

 

نوکیا توانست رکورد سرعت دانلود 4.7 گیگابیت بر ثانیه در شبکه 5G را در دالاس آمریکا به ثبت برساند.  نوکیا در 5G به رکورد سرعت دانلود 4.7Gb رسید

درسته نمی‌توان رکورد جدید نوکیا را بالاتر از رکورد 8.5 گیگابیت بر ثانیه سامسونگ دانست که تقریبا یک ماه پیش در شهر دیجیتالی کره جنوبی به دست آمده اما شرایط متفاوت محل این دو آزمایش می‌تواند این رکورد را به نوکیا اختصاص دهد اما در هر صورت تا تجاری شدن و رسیدن کاربران به این سرعت زمان زیادی باقی مانده است.

تجهیزات شبکه هواوی

هواوی پتنت‌ها و تجهیزات زیادی در زمینه اینترنت 5G دارد اما با توجه به تحریم‌های ایالات متحده آمریکا نمی‌تواند آن را در آمریکا و یا در برخی کشورهای اروپایی به فروش برساند و مورد استفاده قرار دهد.

به همین علت بسیاری از اپراتورها برای شبکه 5G باید تجهیزات خود را از نوکیا یا اریکسون خریداری کنند.

رکورد نوکیا در شبکه 5G چگونه به دست آمده است؟

شاید تجهیزات این شرکت‌ها قیمت بالاتری نسبت به هواوی داشته باشند، اما از نظر سرعت عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند. نوکیا در آزمایش اخیر خود و رسیدن به رکورد سرعت دانلود 4.7 گیگابیت بر ثانیه در دالاس آمریکا از موج میلیمتری تجاری 800 مگاهرتز طیف 5G استفاده کرده است.

نوکیا از 8 کانال 100 مگاهرتزی از طیف موج میلی‌متری در باندهای 28 و 39 گیگاهرتز، پهنای باند 800 مگاهرتز و طیف LTE 40 مگاهرتز به همراه قابلیت EN-DC استفاده کرده است.

 

ویژگی EN-DC این امکان را فراهم می‌کند که دستگاه‌ها به صورت همزمان به شبکه‌های 5G و LTE متصل شوند و از هردوی آن‌ها بتوان برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده کند. سرعت در این وضعیت افزایش پیدا می‌کند.

شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات 5G هرچند وقت یکبار رکورد جدیدی در بخش سرعت به نام خود ثبت می‌کنند که نشان‌دهنده رشد در این بخش از بازار است. هنوز شبکه 5G وارد بسیاری از کشورها نشده، اما در آینده بسیاری از ما به اینترنت با سرعت بالاتری نسبت به شبکه 4G LTE دست پیدا خواهیم کرد.

سخت افزار گوشی Surface Duo

12

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

پنج × 2 =