معرفی یک برنامه جالب برای تست ضد آب بودن گوشی!

معرفی یک برنامه جالب برای تست ضد آب بودن گوشی!

معرفی یک برنامه جالب برای تست ضد آب بودن گوشی!

با اینکه امروزه تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند دارای رتبه‌بندی IP در زمینه مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار هستند، اما عملاً راهی برای تست کردن این ویژگی وجود ندارد و هیچ کس این ریسک را نمی‌پذیرد که برای تست ضد آب بودن، گوشی گران قیمت خود را داخل آب بیندازد! برای حل این مشکل یکی از توسعه دهندگان برنامه‌های اندرویدی دست به کار شده و برنامه‌ای رایگان را تولید و عرضه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد ضد آب بودن گوشی خود را بررسی کنند. بنابراین، اگر گوشی دارای رتبه IP دارید و بعد از مدت‌ها استفاده، می‌خواهید بدانید آیا هنوز هم در برابر نفوذ آب مقاوم است یا نه، در ادامه این مطلب با بروز 24 همراه باشید.

برنامه تست ضد آب بودن گوشی

این برنامه که Water Resistance Tester نام دارد، توسط شخصی با نام ریموند وانگ توسعه یافته و به کمک سنسور فشار سنج گوشی قادر است مقاومت آن در برابر نفوذ آب را بررسی کند. در واقع، این برنامه با اندازه‌گیری تفاوت‌های جزئی در هنگام وارد آمدن فشار فیزیکی، تعیین می‌کند که آیا مهر و موم‌های ضد آب در گوشی هوشمند سالم هستند یا نه.

در صورتی که اطلاع کافی درباره ویژگی ضد آب بودن گوشی ندارید، باید بگوییم که این روزها اکثر گوشی‌های هوشمند رده بالا دارای درجه IP68 یا حداقل IP67 در زمینه مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار هستند. اما با گذشت زمان و استفاده کردن از گوشی، مهر و موم‌های داخل دستگاه که مانع از ورود آب به داخل آن می‌شوند، می‌توانند کارایی اولیه خود را از دست داده و در برابر آب آسیب‌پذیر شوند.

اما همان‌طور که اشاره کردیم، کسی جرأت نمی‌کند برای تست عملکرد این مهر و موم‌ها، گوشی خود را داخل آب بیندازد و در اینجاست که اهمیت برنامه Water Resistance Tester مشخص می‌شود. این برنامه حداقل می‌تواند اطمینان خاطر بیشتری برای کاربر ایجاد کرده و یا نسبت به احتمال از دست رفتن قابلیت ضد آب بودن، هشدارهای لازم را به او بدهد.

برنامه Water Resistance Tester

برنامه Water Resistance Tester چگونه کار می‌کند؟

به محض اینکه برنامه را از گوگل پلی دانلود و نصب کردید، از شما می‌خواهد تا گوشی‌تان را برای لحظه‌ای بیکار بگذارید. سپس باید هر دو انگشت شست خود را بر روی دو نقطه مشخص شده روی صفحه نمایش قرار داده و فشار دهید.

در ادامه،‌ برنامه با محاسبه اختلاف فشار جزئی با درجه متفاوتی از دقت، بررسی می‌کند که آیا مهر و موم‌های مربوط به ضد آب بودن سالم هستند یا نه.

اگر نتیجه تست برای گوشی شما مثبت بود اما با این حال در مورد آن تردید داشتید، می‌توانید خشاب سیم کارت را از گوشی خارج کرده و دوباره تست را انجام دهید. همان‌طور که می‌دانید با خروج خشاب سیم کارت، گوشی مسلماً در برابر نفوذ آب آسیب‌پذیر می‌شود و برنامه باید نتیجه منفی بدهد. پس، اگر پس از خارج کردن خشاب سیم کارت، نتیجه منفی شد، می‌توانید اطمینان زیادی داشته باشید که برنامه بر روی گوشی شما به خوبی کار می‌کند و نتیجه نیز تاحدود زیادی قابل اعتماد است.

بنابراین، اگر گوشی اندرویدی ضد آب با رتبه‌بندی IP دارید و مدت‌هاست که از آن استفاده می‌کنید، برنامه Water Resistance Tester می‌تواند به شما کمک کند تا از سالم بودن مهر و موم‌های داخلی اطمینان بیشتری پیدا کرده و با خیال راحت‌تری از گوشی خود استفاده کنید. همان‌طور که گفتیم این برنامه به صورت رایگان در فروشگاه گوگل پلی عرضه شده و تاکنون بیش از هزار بار دانلود شده و امتیاز 4.5 از 5 را به دست آورده است. متأسفانه، این برنامه برای گوشی‌های آیفون در دسترس نیست.

لینک دانلود Water Resistance Tester از گوگل پلی استور

نکته: این برنامه تنها بر روی گوشی‌هایی کار می‌کند که دارای سنسور فشارسنج یا بارومتر هستند.

2

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

5 + 15 =