سامسونگ One UI Watch را برپایه Wear OS برای ساعت‌های هوشمند معرفی کرد

سامسونگ One UI Watch را برپایه Wear OS برای ساعت‌های هوشمند معرفی کرد

سامسونگ One UI Watch را برپایه Wear OS برای ساعت‌های هوشمند معرفی کردگوگل در مراسم Google I/O امسال از ترکیب تایزن و Wear OS برای ایجاد یک پلتفرم جدید پوشیدنی خبر داد. حالا سامسونگ در MWC 2021 از سیستم‌عامل جدید خود برای ساعت‌های هوشمند با نام One UI Watch رونمایی کرده است. این سیستم‌عامل قرار است به ساعت‌های هوشمند آینده این شرکت کره‌ای از جمله گلکسی واچ 4 بیاید.

ویژگی‌های One UI Watch سامسونگ

از آن‌جا که One UI Watch برپایه Wear OS ساخته شده سازگاری و هماهنگی بیشتری با اندروید خواهد داشت. اگر یک اپلیکیشن اندرویدی را از پلی استور روی گوشی خود نصب کنید، نسخه ساعت هوشمند نیز به‌صورت خودکار روی ساعت هوشمندتان نصب خواهد شد؛ البته اگر این اپلیکیشن نسخه پوشیدنی داشته باشد.

One UI Watch

همچنین گفته می‌شود همگام‌سازی اطلاعات بین اندروید و ساعت‌های با این پلتفرم بهتر شده باشد. به‌طور مثال اگر در اپلیکیشن ساعت گوشی بیش از یک موقعیت زمانی را ثبت کرده باشید و یا شماره‌ای را بلاک کرده باشید، این تنظیمات روی ساعت نیز اعمال خواهد شد.

One UI Watch

یک مزیت بزرگ دیگر One UI Watch نسبت به تایزن، اپلیکیشن‌های محبوبی مثل Strava، اسپاتیفای، Calm، گوگل مپس و یوتیوب موزیک است که روی تایزن وجود نداشت. همان‌طور که از نام این پلتفرم مشخص است، One UI Watch شباهت زیادی به One UI دارد. به این ترتیب المان‌های رابط کاربری Wear OS برای هماهنگی بیشتر با گوشی‌های سامسونگ تغییر کرده‌اند.

سامسونگ البته هنوز گلکسی واچ 4 را معرفی نکرده است. با این‌حال این شرکت می‌گوید ساعت هوشمند بعدی با دوام شارژ بیشتر، سرعت بالاتر و تنوع بیشتر اپلیکیشن‌های عرضه خواهد شد.

انتظار داریم گلکسی واچ 4 در مردادماه در کنار گوشی‌های گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 معرفی شود. این ساعت هوشمند همچنین به سنسور سنجش ترکیب بدن BIA نیز مجهز خواهد بود.

3

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

17 − 6 =