رایج ترین معایب سخت افزاری در تعمیرات کامپیوتر

رایج ترین معایب سخت افزاری در تعمیرات کامپیوتر

 

 

رایج ترین معایب سخت افزاری در تعمیرات کامپیوتر

 

در این مقاله از سایت بروز ۲۴ قصد دارم به تعدادی از معایب سخت افزاری بپردازیم

پس در ادامه با ما همراه باشید

 

 هارد دیسک

هارد دیسک قطعه ای است در کامپیوتر برای حفظ و نگهداری اطلاعات کامپیوتر به کار می رود. از آنجایی که اطلاعات برای شما بسیار با ارزش است تعمیرات کامپیوتر در این بخش از کامپیوتر بسیار مهم و حساس است. هارد دیسک ها در دو نوع ssd و hdd با سایز های متفاوت در بازار موجود هستند.

 

ضربه خوردن هارد دیسک

این نوع خرابی از بیشترین مشکلات مراجعه شده به مرکز تعمیرات کامپیوتر است چرا که هارد دیسک ها در هر دو نوع اکسترنال و اینترنال بسیار حساس بوده و با ضربه های خفیف هم آسیب می بینند. کارشناس های مرکز اکیدا توصیه می کنند بعدا از ضربه هارد دیسک را به سیستم متصل نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر می شود.

 

 

خرابی منطقی هارد دیسک

این خرابی ها گاهی هیچ آثار فیزیکی ندارد اما اطلاعات شما بر روی هارد نمایش داده نمی شود و یا خطای فرمت کردن دیسک را نمایش می دهد. اگر اطلاعات شما روی هارد دیسک مهم نبود هارد دیسک را فرمت کنید ولی اگر مهم بود به هیج عنوان فرمت نکنید که اطلاعات شما از بین می رود و سریعا به مرکز تعمیرات کامپیوتر برای بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارد دیسک خود مراجعه کنید.

 

بد سکتور هارد دیسک

بدسکتور هارد دیسک می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله نفوذ گرد و غبار به داخل هارد دیسک تا ضربه خوردن هارد دیسک و .. را می توان بیان کرد. انواع بدسکتور هایی که رخ می دهند بدسکتور های فیزیکی و بدسکتور های نرم افزاری هستند که بد سکتورهای فیزیکی عموما قابل تعمیر نیستند. برای رفع بدسکتورهای هارد دیسک روش های متفاوت ی وجود دارد، کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر ما متناسب با شدت آسیب وارده و اهمیت اطلاعات شما بهترین راه را برای رفع این مشکل انتخاب و اعمال می کنند.

 

خرابی چیپ های شمالی و جنوبی مادر برد

در مادر برد های نسل جدید این دو چیپست شمالی و جنوبی مادر برد با هم ترکیب شده و تبدیل به یک چیپست شده اند. اما در مادر برد های قدیمی این دو چیپست با نام های MDH و ICH شناخته می شوند. کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر ما از نشانه های رایج در خرابی چیپ های مادر برد خال زدگی و بادکردگی، سوئیچ نشدن دستگاه و رسیت شدن پشت سرهم کامپیوتر را نام می برند.

 

سوختن قطعات مختلف در مادربرد

یکی از مهم ترین دلایلی که در مرکز تعمیرات کامپیوتر برای این اتفاق دیده شده است، ناسازگاری منبع تغذیه کامپیوتر است که استاندارد نبوده و باعث سوختن قطعات مختلف کامپیوتر می شود.

 

پاور کامیپوتر

بیشترین علت خرابی های پاور کامیپوتر گرد و غبار اجزای داخلی پاور است که نیاز به پاکسازی توسط مرکز تعمیرات کامپیوتر دارد. کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر مشکلاتی از قبیل صدای سوت زدن پاور، کند عمل کردن کیبورد و یا خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و… را از جمله موارد تعمیرات کامپیوتر مرتبط با خرابی پاور معرفی میکنند.

 

کارت گرافیک 

 

کارت گرافیک در کامپیوتر سخت افزاری است که وظیفه ی پردازش تصاویر را برای سیستم به عهد دارد. این قطعه نسبت به رطوبت و تغییرات دمایی حساس بوده و آسیب پذیر است.

  • سوختن کارت گرافیک کامیپوتر

این خرابی می تواند به علت استاندارد نبودن منبع تغذیه برق سیستم، خرابی مادربرد و تغییر دمای بیش از حد رخ بدهد در نتیجه بهتر است برای جلوگیری از آسیب بیشتر با کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر تماس بگیرید.

 

 

2

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.